OSIĄGNIĘCIA

Najważniejszym osiągnięciem 2014 roku było wywalczenie przez Aleksandrę Janicką srebrnego medalu k-2 500m Młodzieżowych Mistrzostw Świata w węgierskim Szeged. Z dobrej strony pokazał się również Oskar Warszawski zajmując w tych zawodach VII miejsce w konkurencji olimpijskiej. W Młodzieżowych Mistrzostwach Europy IV miejsce zajęła Aleksandra Janicka w k-4 500m, a Oskar Warszawski był VIII w konkurencji k-2 1000m.

W Mistrzostwach Świata Juniorów wystartował Karol Pecyna, który dotarł do półfinału, natomiast w Mistrzostwach Europy Juniorów zajął VII miejsce w k-4 1000m.

Również w imprezach rangi Mistrzostw Polski nasi podopieczni zaakcentowali swoją obecność. Medale zdobywali zawodnicy prawie we wszystkich kategoriach wiekowych zdobywając 20 medali:

• 7 medali wywalczyli juniorzy,
  • 4 medale „wyłowili z wody” juniorzy młodsi,
  • 7 medali padło łupem młodzików,
  • 2 medale zdobyła grupa dzieci podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski.

W całym sezonie wzięliśmy udział w wielu imprezach lokalnych i ogólnopolskich, podczas których zdobyliśmy łącznie 121 medali (54-39-28)

Ponadto we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży prowadzonym przez Ministerstwo Sportu wywalczyliśmy 183 pkt, co uczyniło nas NAJLEPSZYM KLUBEM JEDNOSEKCYJNYM W GORZOWIE WLKP. W 2014 ROKU.